Konsultacijos tel. +370 652 95969

Amžinai jauna klasika

Mano metai 2017. Mada 2016-11. Eglė Leonovienė. Laimučio Brundzos nuotraukos

Madą galima sekti arba paskui ją bėgti. Bet bėgti patogu tik jaunoms vėjavaikėms. Visos kitos žino, ko nori, tad madą seka ir neabejodamos renkasi amžinąją klasiką. Joje – stilingos moters prigimtis: būti elegantiškai, gražiai ir amžinai jaunai. Tai žurnalo „Šeimininkė“ surengtoje fotosesijoje įrodė trys savo amato profesionalės: dizainerė Diana Rūta Stankevičienė, kirpėja-stilistė Kristina Gorodeckienė ir aktorė, dainininkė Viktorija Streiča.

Sakoma, kad gerai apsirengęs žmogus tas, į kurio drabužius niekas nekreipia dėmesio: jie paslepia trūkumus ir išryškina privalumus, individualumą, charakterį.

Kalbame apie klasikinį stilių madoje, kuris, kaip meilė, šeima, namai – pagrindinės žmogaus gyvenimo vertybės, yra visų mados stilių, įvairių variacijų,  interpretacijų, eksperimentų pagrindų pagrindas.

Kai kas jį apibūdina kaip nuobodų, „pavargusį“, bespalvį, skirtą santūriems, brandaus amžiaus žmonėms.

Klasikiniame stiliuje nėra nereikalingų detalių, ekstravagantiškų elementų, spalvų ir marginimo raštų chaoso, jis neperkrautas, asocijuojasi su paprastumu, lakoniškomis linijomis, formų, aksesuarų, spalvų saiku, tvarka ir visada – su aukšta kokybe.

Visos šios savybės įprasmina pagrindinį minėto stiliaus bruožą – eleganciją, kuri nepavaldi laikui – ji nesensta, nes jautriai reaguoja į visas ryškiausias sezono tendencijas, jas subtiliai prisitaiko ir taip nuolat atsinaujina, žengia koja kojon su aktualia mada.

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė

Ne veltui sakoma: klasika – amžinai jauna. Klasikiniai drabužiai – garderobo pagrindas, nesvarbu, ar tai jaunos panelės studentės, ar keturiasdešimtmetės verslininkės, ar garbaus amžiaus kaimo moters spinta.

Tiesaus kirpimo sijonas, švarkas, lengvai įliemenuota maža juoda suknutė, žemės spalvų paletė – tai bazė, kurią kiekviena moteris pagal nuotaikas, būsenas, gyvenimo etapus gali „aplipinti“ kitais, taip pat ir skirtingų stilių apdarais, aksesuarais, detalėmis.

Klasikinį įvaizdį verta rinktis ne vien dėl elegancijos: jis patogus ir praktiškas.

Tokie drabužiai greitai iš mados neišeina, tinka bet kur ir bet kokia proga, o pasiūti iš aukštos kokybės audinių laiko ne vienus metus – ar neužtenka priežasčių, kodėl neverta graužtis sumokėjus už juos daugiau?

Įvaizdžio kūrimas – tai žaidimas, kurį reikia žaisti su pasimėgavimu, išmone!

Fotosesijos metu pabandėme parodyti, kokia gali būti šiuolaikinė klasika, kaip lengva jos santūrų minimalizmą paversti griežtu vyrišku, moteriškai seksualiu, romantišku, nerūpestingu, prabangiu.

Mums pasisekė: fotosesijos modelis – aktorė Viktorija Streiča. Ji nepaprastai lengvai įsikūnijo – sukūrė skirtingus personažus, o kirpėja-stilistė Kristina Gorodeckienė priderino šukuosenas, makiažą – tai itin svarbios detalės kuriant stilių.

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė

Klasikinio stiliaus abėcėlė

PALETĖ

Turint galvoje, kad lietuvių garderobe viešpatauja juoda spalva ir visi atspalviai pilkos, retsykiais šmėsteli balta – mes visos „už“ klasikinį stilių. Visgi klasika apibūdinama žemės spalvų palete.

Skirtingais sezonais ji skirtinga: vasarą – baltos spalvos atspalviai, pastelinės ir gaivios spalvos, žiemą – juoda, pilkos, rudos, mėlynos variacijos.

Raudona – vakarinio garderobo prioritetas. Ryškios, kontrastingos spalvos – tik įvaizdžiui pabrėžti naudojami aksesuarai, rankinės, avalynė.

AUDINIAI.

Natūralūs, aukštos kokybės pluoštai, dažniausiai vienspalviai ar vos pastebimai marginti siaurais ruoželiais, škotiškais langeliais, „vištų kojelių“ motyvais. Itin vertinama originali audinių faktūra, tekstūra.

Apdaro grožis gali būti kuriamas derinant skirtingus tos pačios spalvos pustonius.

 

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė

SILUETAS.

Klasikiniai drabužiai beveik visada pusiau prigludusio, tiesaus ar nedaug išplatėjančio A formos silueto. Jie dailiai paryškina figūrą, bet jos neaptempia, nevaržo judesių, yra patogūs, svarbiausia – guli kaip nulieti.

Suknutės, palaidinės gali būti su gilesnėmis iškirptėmis, o vakarui skirtas ar proginis apdaras – su siauromis petnešėlėmis, atvirais pečiais ar nugara. Jokių trumpų sijonų: minimalus ilgis – ties keliais ar žemiau jų, nelygu kojų forma.

APDAILA.

Kuo mažiau detalių, tuo geriau. Nedidelės sagos, paslėptas užsegimas, įleistos ar stačiakampio formos kišenės, nedidelė apykaklė ar kaklo stovė, viena kita dekoratyvi siūlė ar apdailos juostelė konkrečiai vietai ar siluetui pabrėžti – tai pagrindiniai klasikos stiliaus „pagardai“.

AKSESUARAI.

Pagrindinė taisyklė – nepamirškite saiko: kuo mažiau, tuo geriau! Rankų darbo aksesuarai šiuo atveju netinka, nebent jie būtų minimalistiniai, preciziškai sukurti, geriausiai tiks santūrūs juvelyriniai ar brangiai atrodančios bižuterijos dirbiniai.

Papuošalus pakeis ramių spalvų skarelės, šalikėliai, įvairios uždedamos apykaklės, įvaizdį pagyvins originali rankinė.

AVALYNĖ.

Klasikiniai bateliai – ne tik juodi ar kūno spalvos „laiveliai“ aukštu kulnu, ieškokite ryškesnių, įvairesnių modelių. Avalynė suteikia garderobui charakterį: turėdamos vieną suknelę ir keisdamos batus sukursite naujus įvaizdžius.

ELGESYS. Klasikinio stiliaus pagrindas – elegancija verčia pasitempti, elgtis kaip tikrai damai, paisyti etiketo taisyklių, kasdien rūpintis estetiška išvaizda.

Scroll to Top