Konsultacijos tel. +370 652 95969

Apie DRS

Diana Rūta Stankevičienė

dizainere-diana-ruta-stankeviciene

Apie save ir savo kūrybą

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė savo pirmąją kolekciją pristatė 1994 m.

Per dvidešimt vienerius kūrybinio darbo metus sukurta daugiau nei 60 drabužių kolekcijų, daugybė sceninių kostiumų įvairiems kolektyvams ir atlikėjams. Dizainerė kūrė sceninį įvaizdį grupėms „Saulės vaikai“, „Cacos“, dirbo su grupe „Linksmasis Do“, šokio teatru „Gijelė“, yra sukūrusi sceninių kostiumų dainininkėms Jūratei Miliauskaitei, Irmai Jurgelevičiūtei, Rūtai Zaikauskaitei, Piratų Kapitonui Flintui, gitaristui Tomui Varnagiriui ir kitiems.

Diana Rūta Stankevičienė – viena tituluočiausių vaikų mados kūrėjų Lietuvoje.

Jos kolekcijos nuolat pelno diplomus respublikiniuose ir tarptautiniuose vaikų mados konkursuose. Dizainerė neretai ryžtasi įdomiems ir netradiciniams eksperimentams bei kūrybiniams žaidimams. 2002 m. ji buvo viena iš madų šventės „24 mados valandos“ sumanytojų bei organizatorių, 2003 m. drauge su keramike Loreta Šulgaite-Kvietkauskiene kūrė meninį projektą „Boružių pavasaris“.

Tarp įdomiausių darbų galima paminėti ir 2006 m. pristatytą drabužių kolekciją „Pilnaties raganos“ (drauge su avalynės dizaineriu Baliu Kazakevičiumi) bei 2008 m. sukurtą aksesuarų kolekciją „Moters stichija“.

Tačiau ko gero plačiausiai išgarsėjo 2001 m. pabaigoje pristatyta vakarinių šlepečių kolekcija „Šlepetės, aš ir vynas“. Publikos dėmesį patraukė įdomi prabangių vakarinių šlepečių idėja, o vienas šios kolekcijos modelis net pakliuvo į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia Lietuvoje sukurta šlepečių pora.

Žmonės dažnai klausia, kaip išsirinkti daiktą, drabužį, papuošalą ar aprangos detalę, kas madinga, kas tinka… Nėra universalaus recepto. Bet kai kurie daiktai tiesiog patys įsiprašo į mūsų gyvenimą. Pamatai ir supranti – tai yra mano! Ir ne taip svarbu, kokios spalvos ar mados tendencijos vyrauja tą sezoną. Nes šiuolaikinė mada tolerantiška ir demokratiška, ji leidžia ir atleidžia praktiškai viską. Svarbu, kad tai būtų individualu, ir tiktų būtent Jums.

Kuriu daiktus taip, kaip poetai kuria eilėraščius. Tik ne iš žodžių. Iš audinio gabalėlių. Iš adatos dygsnių. Iš nėrinių ir karoliukų. Iš savo minčių. Iš svajonių. Iš visko…

Tame yra šiek tiek magijos – įkvėpti gyvybę negyviems daiktams. Padaryti taip, kad jie kalbėtų, jaustų, kad kiekvienas būtų kitoks, individualus, išskirtinis.

Kuriu galvodama apie tą, kam tai skirta. Todėl mano daiktai dažnai patys pasirenka šeimininkus.

Jei taip nutiks, žinokite, kad tą sagę, diržą, rankinę ar kitą daiktą kūriau specialiai Jums.

Ir visai nesvarbu, kad nesame pažįstami. Svarbu, kad su Meile.

Scroll to Top