Ne visi dizaineriai mėgsta kurti pagal individualius užsakymus. Ar klientų pageidavimai nevaržo Jūsų kūrybinės laisvės?
Tikrai ne. Juk tai – kūrybinis iššūkis. Neribotas biudžetas yra mažiau įdomu nei mažas, priverčiantis pasitelkti visą savo išmonę. Kiekvienas atėjusysis – atskira istorija. Man įdomu bendrauti, svarbu įsijausti. Patinka matyti ir tuos pačius, ir naujus veidus. Esu dėl to laiminga.
Kokia Jūsų nuomonė apie visko perpildytą rinką, visuomenės vartotojiškumą ir netgi drabužių dizaino pasaulyje plintančią idėją senus daiktus prikelti antram gyvenimui?
Tiems, kurie siekia žinomumo bet kokia kaina, būtų verta pagalvoti, ar klientų meilę reikia užsitarnauti skandalais, ar savo darbu. Visuomenė dabar iš tiesų yra vartotojiška. Prie jos galima prisitaikyti. Bet galima ir rasti kompromisą tarp to, kas pigu ir laikina, ir tarp to, kas turi vertę. Drabužių kūrimo procese dalyvauja daug žmonių – dizaineris, siuvėjas, konstruktorius, audinių kūrėjai.
Kokiems audiniams, drabužiams, detalėms jaučiate silpnybę?
Visiems natūraliems audiniams. Tai, ką malonu liesti ir ką naudodamas gali kokybiškai dirbti. Tik idėjai realizuoti būna patogi ir sintetika. Na jos nesirinkčiau nešioti. Ypač gaila būna nuotakų, kurios su 15 kilogramų sveriančia suknele praleidžia visą vakarą. Užsienyje įprasta – ceremonija, trumpos vaišės ir jaunieji išvyksta. O mūsų krašte jaunamartei su gražiu, bet nepatogiu rūbu reikia išbūti iki vidurnakčio…
Ar patyręs dizaineris itin seka mados tendencijas, ar daugiau vadovaujasi savo intuicija?
Žurnalus pavartau, internetą seku, pasižiūriu ir specializuotas užsienio televizijų laidas. Tačiau kūryboje tenka atsiriboti nuo to, ką matei, ir bandyti atrasti save. Man drabužiai – tarsi antrieji namai.
Kokiems mados vėjams per savo kūrybinį laikotarpį likote visiškai abejinga?
Abejinga esu sportiniam stiliui. Nesu turėjusi ir džinsų. Kai šių dalykų aplinkui yra daug, man tiesiog to nebesinori.
Jūsų kurtos drabužių kolekcijos tokios skirtingos, tačiau vienijamos ypatingos elegancijos, moteriškumo ir tarsi kviečiančios moteris prisiminti, kokios jos gražios…
To paties kurti visą gyvenimą negali. Privalai tobulėti, ieškoti naujų idėjų. Bet, kaip minėjau, moteriškumas man visada buvo pagrindinis akcentas. Kad ir koks būtų drabužis, jis atspindi bent dalį vilkinčiosios vidinio pasaulio, pabrėžia, kas ji yra.
Kaip manote, ar mūsų visuomenėje moterų pastangos gražiai atrodyti nėra vertinamos kaip paviršutiniškumas?
Moters prigimčiai yra būdingas noras atrodyti gražiai. Tai – natūralus poreikis.
Vieni džiaugiasi atradę savo laimės formulę, o kiti jos dar tik ieško. Iš ko susideda Jūsų laimė?
Vaikų, mėgstamo darbo, vertinančių klientų, sveikatos.
Ko palinkėtumėte Lietuvos moterims?
Į šį klausimą kasdien galėčiau atsakyti vis kitaip. Bet nepamirškite, jog tai, kas svarbu, neturėtų būti užgožiama nereikšmingų smulkmenų.
Dėkoju už pokalbį.
„Lietuvės“ redakcija