Konsultacijos tel. +370 652 95969

Keturios moters stichijos

2008 m. lapkričio 22 d., Vaida Milkova (Kauno diena)

ketrios-moters-stichijos-dizainere-dizan-ruta-stankeviciene

“Drabužis – tai, kas išorėje, visada yra daugiau ar mažiau žaidimas”, – sako dizainerė Diana Rūta Stankevičienė, vakar atidariusi savo kūrinių parodą.

Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerijoje “Balta” atidarytoje parodoje – dizainerės kurti drabužiai, papuošalai ir kitokie aksesuarai.

“Nuoširdžiai pažvelgusios į savo vidų visos atrastume daugybę skirtingų savo pačios spalvų. Arba stichijų. Kiekviena moteris – vienu metu ir ugnis, ir vanduo, ir oras, ir žemė. Tačiau skirtingais gyvenimo etapais ar net skirtingose gyvenimo situacijose norisi skirtingų dalykų, reikia skirtingos savojo “aš’ išraiškos, kuri palaiko ir sustiprina tai, ko mums norisi ir kuo jaučiamės esą”, – sako kūrėja.

Tai, anot menininkės, ir yra įdomiausia amžino moteriško žaidimo dalis: kaip drabužis, tam tikros detalės, drabužių visuma ar, kaip dabar populiaru vadinti, įvaizdis padeda atsiskleisti tam, kas yra moters viduje.

Drabužių dizainerė prisipažįsta, dažnai padedanti savo klientėms suvokti, ko joms iš tiesų norisi ir kartais pasiūlo moterims tai, ko jos pačios neišdrįsta paprašyti.

“Gal verta pamėginti po pilkos pelytės kailiuku paieškoti aistringos Karmen?

O gal priešingai – pavargusiai nuo ryškių spalvų ir intensyvaus gyvenimo tempo moteriai norisi ramybės ir jaukumo? Ir tada dažnai įvyksta stebuklas: kai moteris iš tiesų atsiduria savo stichijoje, ji tarsi pražysta, išsiskleidžia”, – pasakoja dizainerė. Ir prisipažįsta, kad jai ypač patinka kurti aksesuarus: papuošalus, rankines. Šios lyg ir nereikšmingos detalės neretai tampa svarbiais įvaizdį keičiančiais dalykais.
Eksponuojamoje kolekcijoje pateikiama per 100 drabužių, aksesuarų, papuošalų, pagal vyraujančias spalvas ir nuotaikas suskirstytų į keturias grupes, atitinkančias ugnies, vandens, žemės ir oro stichijas.

Toks skirstymas čia – labai asmeniškas. Ugnis gali būti ir skaisčiai raudona liepsna, ir vos įžiūrimas tamsių žarijų žioravimas. Vanduo žybčioja visų vaivorykštės spalvų atspindžiais, gali būti maištaujantis ir sūkuriuojantis arba ramus ir jaukus. Oras – balta ir lengva burbuliukų ir žaismės stichija, o žemė – susimąsčiusi visų pilkos spalvos atspalvių ramuma… Galbūt kiekviena moteris čia atras ir savo stichiją?

Įkandin D.R.Stankevičienės, kitą savaitę galerijoje “Balta” prisiglaus dar viena moteriškumu trykštančių darbų kolekcija: žinoma Kauno tekstilininkė Roma Serapinaitė pristatys tapybos ant drobės ir kailių parodą “Moterys”.

Dailininkės-dizainerės Dianos Rūtos Stankevičienės autorinė paroda “Moters stichija” veikia galerijos “Balta” didžiojoje salėje.

Dailininkės Romos Serapinaitės parodos “Moterys” atidarymas galerijos “Balta” (M.Valančiaus g. 21) mažojoje salėje – lapkričio 25 d. 17 val.
Abi parodos veiks iki gruodžio 14 d.

Daugiau »

Scroll to Top