Konsultacijos tel. +370 652 95969

Laisvalaikio mada – erdvė eksperimentams

Gražiausios emocijos užplūsta ir įspūdingiausių gyvenimo akimirkų patiriame dažniausiai laisvalaikiu. „Gal jos būtų dar ryškesnės, įsimintinesnės, jei drabužių spintoje atsirastų speciali laisvalaikio apranga?“ – retoriškai klausia dizainerė Diana Rūta Stankevičienė.

Dizainerės patarimai Eglės Leonavičienės straipsnyje žurnale „Šeimininkė“ (2014-11-07-13).

DRS

Dizainerė neslepia, kad prašymas papasakoti kokia yra laisvalaikio mada, privertė ją atidžiau žvilgtelėti į savo drabužių spintą. Pasirodo, joje – dvejopi apdarai: vieni skirti darbui, kiti – išeigai. Na, o laisvalaikio drabužių – gal vienas kitas. Panaši situacija daugelio moterų spintoje, todėl laisvalaikiu dėvime ką nors iš darbo, namų ar sporto drabužių ir išeina atsitiktinė, ne visada pakilią nuotaiką įkvepianti apranga…

„Koks mūsų laisvalaikis, toks ir gyvenimas, – taikliai pastebi D. R. Stankevičienė ir sako, kad tereikia įsigilinti į žodžio „laisvalaikis“ reikšmę. – Tai mūsų laikas, kai galime negalvoti apie darbą, problemas, kai nubraukiame visus rūpesčius, galime skirti laiko sau, artimiesiems ir aplinkai pažinti.“

Darbe dėvimos kelnės, švarkas, palaidinė, naminiai apibrizgę džinsai, ligi kelių nutįsęs megztinis ar sportinis bliuzonas ir sportiniai bateliai kiekviename žingsnyje primins mums kasdienybės rutiną, sumenkins šio tik sau skirto laiko vertę, kartu – ir patiriamas emocijas. O viena pagrindinių aprangos funkcijų – kurti nuotaiką, suteikti energijos, pasitikėjimo.

Kaip tik todėl moters drabužinėje privalo atsirasti bent keli laisvalaikio komplektai. Kas juos turi sudaryti, kokio stiliaus drabužių reikia, priklauso nuo laisvalaikio leidimo pobūdžio, asmenybės, pomėgių.

Didelė mažos detalės galia

  • Batai, rankinė ir pirštinės gali būti skirtingų spalvų, šį sezoną jų derinti tarpusavyje nereikia.
  • Aksesuaras gali būti aprangos akcentas ir kristi į akis arba papildyti ją, labai derėti prie drabužių, tapti nematomas.
  • Aprangą pagražindamos mažomis spalvotomis detalėmis, galbūt prisijaukinsite ir ryškias ir sodrias spalvas.
  • Vienos spalvos batai ir pėdkelnės ilgina kojas. Tokį patį įspūdį sukursite ir dėvėdamos vienos spalvos sijoną bei pėdkelnes.
  • Laisvalaikiui ypač tinka bižuterija, įvairūs rankų darbo papuošalai.
  • Laisvalaikis vis dėlto yra kasdienos dalis, todėl nedera ryškus makiažas: geriausiai paryškinti lūpas arba akis.
    Pastaruoju atveju svarbu, kad būtų sutvarkyti, gražios formos antakiai.

Jei moteris sportiška, tai gali būti skirtingų modelių kelnės su megztiniais, vyriško stiliaus marškiniais, liemenėmis.

Romantiškoms natūroms tiks viskas, ką išvardijau, tik stilius bus kiek kitoks – daugiau detalių, įdomesnė apdaila, be to, jos gerai jausis su laisvais, ilgais sijonais, tunikomis.

Laisvalaikiui ypač tinka trikotažiniai, pačių megzti, nerti drabužiai, kurie ne tik patogūs, nevaržo judesių, bet ir teikia jaukumo, šilumos“, – vardija dizainerė.

Ji atkreipia dėmesį, kad laisvalaikio apranga – beribė erdvė kūrybiniams eksperimentams: galima derinti įvairius kirpimus, modelius, rinktis spalvas, žaisti apdailos detalėmis, aksesuarais.

Vis dėlto svarbiausias vaidmuo tenka spalvoms, kurių galia žmogaus sveikatai, savijautai, nuotaikai jau seniai įrodyta. „Juoda ir pilka – atrodo, daugiau spalvų lietuviai nepažįsta.

Apsidairykite aplinkui, ruduo pasiūlys daug derinių. Nemėgstate būti ryškios? Ugnimi plieskiančių medžių fone jūsų niekas net nepastebės!

Jei vengiate dėmesio, esate santūri asmenybė, aprangą pagyvinkite ryškiomis detalėmis. Kaklo papuošalas, skarelė, šalikas, kepuraitė, rankinė, pirštinės, pėdkelnės, batai – rudeniškų aksesuarų daugybė!“ – entuziastingai pasakoja D. R. Stankevičienė ir atkreipia dėmesį į skirtingas paviršių faktūras, kurios taip pat kuria spalvas, tiesa, ne tokias ryškias.

Dažnai moterys dizainerės klausia patarimo, kiek viename drabužių komplekte turi būti spalvų.

Ji pati jų niekada neskaičiuoja, nes yra įsitikinusi, kad laisvalaikis turi būti visiška priešingybė darbui, tad kuo spalvų daugiau, tuo geriau, ypač rudenį.

DRS
Scroll to Top