Sakoma, kad parduotuvėje praleistas laikas iššvaistytas tuščiai. Netiesa. Protinga mama jį panaudos aiškindama dukrai, kas jai tinka pagal amžių ir fi gūrą, kaip reikia rengtis laisvalaikiu ir ypatingą gyvenimo dieną.
Juk aprangos kodas taikomas ne tik suaugusių jų, bet ir vaikų drabužiams: mažametis turi žinoti, kad namuose jis gali rengtis vienaip, eidamas į darželį lyg tėvai į darbą turi rinktis kitokius drabužius, svečiuose, per šventes ar teatre – pasipuošti, atrodyti išskirtinai gražiai, o kieme, gamtoje dėvėti patogią aprangą.
Proginiai geros kokybės drabužiai sudaro vaikiško garderobo pagrindą, derindamos juos su paprastesniais ir kur kas pigesniais, galėsite sukurti daug įdomių aprangos variantų, kartu išmokysite vaiką rengtis kūrybiškai.
Žinoma, parduotuvėje pildyti kiekvieną dukters užgaidą neprotinga, mokėkite tinkama linkme pakreipti jos norus, bet ir neignoruokite jų: taip formuojasi mažo žmogaus charakteris, stiliaus suvokimas.
Tėvai, išklausę vaiką ir paaiškinę, ką išgali jam nupirkti, o ko – ne, skatina mąstyti, rinktis, taupyti, kartu moko savarankiškumo. Tiesa, tėvų pamokslų vaikai negirdi, todėl išmokite žaisti pagal jų taisykles, improvizuokite ir nepamirškite – mažieji labai pastabūs, mato visas suaugusių jų klaidas, jei darome ne taip, kaip sakome.
Jie – mūsų lakmuso popierėliai. Daugelis mamų labai kūrybingos, mėgsta rankdarbius: siuva, mezga, neria sau ir vaikams.
Dažnai dukrai smalsu, ką daro mama… Ir puiku. Mama turėtų džiaugtis, kad dukrelė domisi, nori dalyvauti kūrybiniame procese. Gal kol kas ji tik klausinėja, pati pasakoja, kokio drabužėlio norėtų, kaip jį papuoštų, o gal atsisėdusi šalia mėgina ką nors gražaus sukurti savo lėlei.
Aišku, sugaišite nemažai laiko, tačiau išlošite nepalyginamai daugiau: matydama, kiek meilės ir kruopštumo įdedate į kiekvieną siuvinį ar mezginį, dukra kitaip vertins rankų darbą, gerbs jus, žavėsis jūsų talentu, puoselės ir tausos drabužėlį dėvėdama, o ilgainiui gal ir pati išmoks visų šių gudrybių.
Ko Jūs išmokote iš savo mamos? Mano mama labai mėgo megzti, vienu metu turėjau net trylika megztinių. Tie drabužiai nebuvo tokie, kad verstų aplinkinius aikčioti, tačiau aš visada rengiausi kitaip.
Nežinau, nesusimąsčiau, gal šis išskirtinumo suvokimas ir paskatino mane rinktis dizainerės profesiją, tačiau tvirtai žinau, kad mama mane išmokė darbštumo ir kantrybės. Tiesa, megzti nemėgstu, man labiau patinka siūti, žavi originali rankų darbo apdaila. Turiu savo stilių, grožio pojūtį, bet atidžiau panagrinėjus – visa tai į mane įdėjo mama.