Konsultacijos tel. +370 652 95969

Mezginiai vaikams: svarbiau ne KAS, o KAIP

Žurnalas šeimininkė, rugsėjo mėn. 2015

Vėstantys orai ir prasidedantis rugsėjis ragina patikrinti siūlų krepšius. Mezginiai vaikams – puiki proga sunaudoti siūlų likučius, numegzti mažiesiems ką nors mielo ir gražaus.

Eglės Leonovienės straipsnis žurnale „Šeimininkė“ (2015-09). Nuotraukos – siūlų namai C.a.s.a. Lana.

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė. Žurnalas "Šeimininkė".

Vaikystėje mano spinta buvo pilna megztų suknelių, sarafanų, sijonų, blauzdinių ir kitų šiltų drabužių. Daugiausia turėjau megztinių: vienspalvių, puoštų pynėmis – išeigai, ryškiaspalvių, siuvinėtų kryželiu – laisvalaikiui, žaidimams kieme.

Juos mėgau labiausiai – galėjau siausti, o štai apsivilkusi elegantišką megztinį turėjau elgtis kaip suaugusi – nedaryti gėdos ir nelakstyti.

Man pasisekė, kad mama mezgė. Tada parduotuvėse nebuvo didelės pasiūlos, o rankų darbo drabužiai padėjo išsiskirti, atrodyti originaliai. Dabar parduotuvėse galima įsigyti visko, tačiau mezginiai tebėra individualumo išraiška.

Tai ypač svarbu vaikams, kurie kiekviename žingsnyje susipažįsta su aplinkiniu pasauliu ir atranda save.

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė. Žurnalas "Šeimininkė".

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė įsitikinusi, kad megzti drabužiai – vienas iš tikrų, mums labai svarbių dalykų. Mamos rankų šilumą, meilę, gerą energiją sukaupę mezginiai vaikui – tarsi apsauga, palaikymas, padrąsinimas, priminimas, kad jis mylimas.

„Mezginiai padeda atsiskleisti ir mamos talentui, išmonei, ir ugdoma vaiko asmenybė, jo skonis. Neprašausite kartu su vaiku aptardamos, kokio drabužėlio jis norėtų, kur ir kaip jį dėvėtų, kokias spalvas pasirinkti. Siūlykite, patarkite, tačiau atkakliai nepirškite savo nuomonės: jei vaikas nori aplikacijos meškiuko, tegu taip ir bus. Nepatinkančio megztinio mažylis nedėvės“,

– sako dizainerė ir pastebi, kad šių kūrybinių paieškų metu tiek mama, tiek vaikas smagiai praleis laiką, sustiprės jų tarpusavio ryšys.

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė. Žurnalas "Šeimininkė".
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė. Žurnalas "Šeimininkė".
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė. Žurnalas "Šeimininkė".
Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė. Žurnalas "Šeimininkė".

Megzti drabužiai pravers mokykloje, jei nėra būtina vilkėti uniformos. Megztinis kur kas patogesnis už siūtinį švarką, nevaržo judesių, praktiškas, šiltas. Jis nebūtinai turi būti pilkas, juodas ar rudas: prisiminkite, kaip linksmai atrodo virtinė į miestą išsiruošusių pirmokėlių, dėvinčių ryškias neonines liemenes!

ŽAISMINGA.

Atvėsus orams vilnonis megztinis su gobtuvu mažyliui tiesiog būtinas: tai labai praktiškas, šiltas ir jaukus drabužis, kurio verpalai sukuria unikalų spalvų žaismą.

VYRIŠKA KLASIKA.

Liemenė – klasikinio kostiumo dalis, nesvarbu, kad vyrukui dar tik 5–7 metai. Neatsitiktinai liemenė puošta pynėmis ir reljefinėmis gerųjų persuktų akių juostomis – toks drabužis tiks ir į mokyklą, ir į svečius.

BOLERO.

Trumpas švarkelis, panašus į ispanų tautinio kostiumo dalį, labai patogus: jį galima vilkėti ir su plona palaidine ar suknute, ir su storu golfu.

AKCENTAS – KIŠENĖS.

Linksmas ryškių detalių ir dryžių derinys megztiniui suteikia išskirtinumo. Akį traukia įdomios kišenės: stačiakampėje detalėje yra anga su atvartėliu tarsi pirštinaičių mova.

GRAŽUS DERINYS.

Vaikų pasaulis pilnas spalvų, todėl neskubėkite jo skandinti niūrioje paletėje: vienspalvė mėtų spalvos suknelė bus žaismingesnė, jei ją papuošite ryškiomis nertomis detalėmis.

Patarimas: spalvas ir gėlių motyvus rinkitės su dukra – taip lavinsite jos skonį.

SU PERSPEKTYVA.

Vienas patogiausių mergaičių drabužių – sarafanas. Jei numegsite jį pynių ir stulpelių raštu, dukra dėvės net kelerius metus: sarafanas bus tamprus, tempsis į plotį, o pailginti sijonėlį nesunku.

Beje, jei dukra nori pūsto sijono, iš kiekvienos liemens akies išmegzkite po dvi.

Scroll to Top