Konsultacijos tel. +370 652 95969

„Šlepetės, aš ir vynas“ 2001m.

Dianos Rūtos Stankevičienės vakarinių šlepečių kolekcija

ŠLEPETĖS, AŠ IR VYNAS arba ŠVENTĖS NEVAIKŠTO BASOS

IDĖJOS ARBA KODĖL VISA TAI BUVO DAROMA?

Vargu ar kas pasakytų, kokie jausmai ir asociacijos kyla, paminėjus, tarkim, sijoną, kepurę ar palaidinę. Tuo tarpu apie šlepetes ką nors pasakytų beveik kiekvienas. Be to, tos mintys ir asociacijos greičiausiai būtų labai asmeniškos, individualios, o gal net intymios. Nes šlepetės – turbūt vienintelė aprangos detalė, kurią lyg ir mato visi (skirtingai nei, pavyzdžiui, apatinius drabužius), tačiau drauge tai labai asmeniškas, „naminis” daiktas, nedemonstruojamas viešai. Štai kodėl greta žodžio ŠLEPETĖS būtinai turi būti žodis AŠ. O vynas… Vynas yra vynas. Tegul neįsižeidžia blaivininkai, bet kokia gi šventė be jo?..
Kadangi į šią kolekciją ne tik galima, bet ir reikia žiūrėti subjektyviai, siūlome kelis galimus požiūrio variantus. Rinkitės tą, kuris labiausiai patinka. Arba susikurkite savą.

Galimi požiūrių ir idėjų variantai.

Pragmatiškas.
Kad ir kaip gaila, mūsų nelengvame gyvenime Vienos (ar kitokie) baliai pasitaiko ne taip jau dažnai. Kur kas dažniau – draugų suėjimai, gimtadieniai ir panašios „naminės šventės”. Gailėdamos išpuoselėto namų šeimininkų parketo ar kilimų, daugelis moterų turi spręsti dilemą: ar rengtis paprastais, beveik kasdieniškais drabužiais, ar puoštis ir tikėtis, kad šeimininkai galės pasiūlyti ką nors geresnio už nušleivotas keturiasdešimt paskutinio numerio vyriškas šliures. Jau nekalbant apie variantą „nepastebėti” skausmingų šventės šeimininkų veidų, kaukšint po išblizgintus kambarius su aukštakulniais. Tokiu atveju išsigelbėjimas – elegantiškos, prie mėgstamo aprangos stiliaus derančios „vakarinės” šlepetės, kurias visada galima įsimesti į rankinę. Nederėtų pamiršti ir mažyčio moteriško malonumo pasigirti, jog „ką tik nusipirkai vienetinį, gero dizainerio sukurtą drabužį”. Net jei toks drabužis tavo spintoje – vienas vienintelis.

Vyriškas.
Vienas didžiausių malonumų daugeliui moterų – gauti dovanas. Visa bėda, kad viena didžiausių kančių daugeliui vyrų – tas dovanas išrinkti. Šią amžiną problemą stipriosios lyties atstovai sprendžia, kaip kas sugeba. Deja, to sprendimo rezultatai, paremti geležine vyriška logika, pernelyg dažnai moteris nuvilia. Ne kiekviena sugeba žaviai šypsotis, gavusi dovanų sodininko žirkles arba patį didžiausią kvepalų butelį (nes, vyro apskaičiavimu, jų mililitro kaina – pati mažiausia, tarsi tai būtų koks indų ploviklis). Absoliučiai daugumai moterų patinka tai, kas gražu ir tai, kas skirta tik joms. Tačiau daugelis vyrų net neįsivaizduoja, kas gali joms tikti ir patikti. Ne kiekvienas pasakys, kokie kvepalai, lūpų dažai ar lakas patinka jo vienintelei. Ir tik vienas kitas, pats narsiausias, išdrįs paklausti, kokia jo mylimos moters krūtinės, talijos ar klubų apimtis (o ir pačios moterys mėgsta pamažinti turimus centimetrus). Bene nekalčiausias – batų dydis. Tiesa, nupirkti idealiai tinkančius batelius, jų nepamatavus, taip pat nelengva. Tuo tarpu šlepetes – be problemų. Vienas numeris į tą ar kitą pusę – smulkmena. Labai asmeniška, individualu ir be stresų. Būtent todėl ši kolekcija pristatoma prieš Kalėdas. Kad moterys džiaugtųsi, o vyrai nekentėtų.

Medicininis.
Anot vienos jau beveik pamirštos dainos, „kojas reik laikyt šiltai, galvą reik laikyt šaltai; jeigu sumaišai, jau galvoji nebe taip”. Ar kažkaip panašiai. Ypač tai aktualu ilgais ir tamsiais žiemos vakarais. Tačiau dar blogiau nei šąlančios kojos – šąlanti siela. Nuo spalvų, įspūdžių, malonumų stokos prasideda depresija, liūdesys, o iš to – visos kitos ligos, bėdos ir nelaimės. Tokiu laiku be galo norisi padaryti sau ką nors gero, malonaus, šviesaus. O jeigu šilta ir kojoms, ir sielai – juo geriau. Kodėl gi žiemos ar artėjančių švenčių proga nepadarius ko nors šilto ir gražaus pačiam mylimiausiam žmogui – sau?..

Romantiškas.
Tiesiog dar sykį perskaitykite kolekcijos pavadinimą. Šlepetės, aš ir vynas… Dar – liepsnojantis židinys, smilkalai, žvakė… Mylimas žmogus, gera knyga, ant kelių murkiantis katinas… Šiltas ir jaukus kambarys, kai už lango siaučia pūga ar pliaupia liūtis… Ar tuk ne tai ir vadinama romantika?

Nekuklus.
Menininkai – ypatingas ir keistas Homo sapiens porūšis. Užuot viską darę „teisingai”, „taip, kaip reikia” ir „kaip visi”, jie nuolat geidžia kvailioti, išdykauti ir daryti ką nors tokio, dėl ko rizikuoja būti nelabai suprasti. Kartais rūbų dizainerių saviraiškos priemone tampa alternatyvioji mada, netradicinės medžiagos ir keistos formos. O kartais – netikėtas požiūris į paprastus ir įprastus dalykus. Šlepečių (ir dar vakarinių!) kolekcija? Kodėl gi ne! Be abejo, tame yra ir šiek tiek humoro, ironijos. Tačiau kita vertus, kolekcija absoliučiai rimta, dėvima, kokybiškai ir „teisingai” pagaminta, šlepetės – patvarios ir patogios. Tiesą sakant, o kas nusprendė, kad mada – tai suknelės, kostiumai ar (blogiausiu atveju) papuošalai ir rankinės? Jei žmonėms vien mintis apie „vakarines šlepetes” sukelia šypseną (tiek to – net ironišką ar atlaidžią), vadinasi, gyventi pasaulyje pasidarė bent vos vos smagiau.

ŠIS TAS PIKANTIŠKO…

Greta moteriškų šlepečių kolekcijoje pristatoma ir viena pora vyriškų. Kaip žinia, maža kojytė – labai moteriška. Pakanka prisiminti Pelenės istoriją ar nelabai humaniškus Kinijos grožio kanonus. Vadinasi, tikro vyro koja turėtų būti… Jei Pelenės princas ieškojo pagal miniatiūrinę krištolinę kurpaitę, tai (apvertus tą pasaką aukštyn kojomis) Peleniaus – pagal milžinišką medžiaginę šlepetę. Juo labiau, kad kai kas teigia, esą apie vyro vyriškumą ir reikėtų spręsti ne iš nosies, bet būtent iš kojos dydžio. Bet čia jau kiekvienas galvoja pagal savo sugedimo laipsnį.


Scroll to Top