Konsultacijos tel. +370 652 95969

Šlepetės su „Swarovski“ kristalais

2007 m. gruodžio 19 d. Darius Sėlenis, („Kauno diena“)

kolekcija-slepetes-as-ir-vynas-dizainere-diana-ruta-stankeviciene (3)
kolekcija-slepetes-as-ir-vynas-dizainere-diana-ruta-stankeviciene (11)
kolekcija-slepetes-as-ir-vynas-dizainere-diana-ruta-stankeviciene (5)

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė naktimis jau nedirba. Kitą mėnesį 39-ąjį gimtadienį švęsianti moteris šypsodamasi atsidūsta: „Naktimis kyla daug idėjų ir minčių. Bet skubių užsakymų, kai reikia dirbti per naktis, jau stengiuosi nepriimti.”

Neskirsto į eilinius ir žinomus

Dizainerė prisimena, kai dar neseniai vakare į namus atskubėdavusi klientė prašydavo: „Rūtele, man reikia labai skubiai sukurti tą ir aną. Kaip skubiai? Rytojaus rytui…”

Ne tik drabužius, bet ir aksesuarus kurianti moteris turi tris siuvėjas ir dar dvi pagalbininkes, tačiau dabar stengiasi dirbti tik dienomis.

„Atsigulusi dažnai mintyse pamatau vaizdinį, kurį ryte stengiuosi realizuoti”, – kartais D. R. Stankevičienė idėją susapnuoja.

Moteris neskirsto savo klientų į įžymius ir nežinomus: „Juokinga žmones skirstyti pagal vardus. Dažnai žmonės mano darbą užsako ne tik sau, bet ir kaip dovaną firmos vadovui jubiliejaus ar gimtadienio proga.”

Tačiau Diana Rūta pripažino, kad siuvo apdarus ir kūrė bižuteriją daugeliui žinomų žmonių: garsiems medikams, verslininkams, akademinių sluoksnių atstovams. Jos klientai buvo dainininkės Jūratė Miliauskaitė, Irma Jurgelevičiūtė, Povilo Meškėlos gitaristas Tomas Varnagiris, Joana Bartaškienė iš „Lietuvos šokių dešimtuko”.

50 šlepečių kolekcija

„Dažniausiai kuriu ir derinu aprangą su bižuterija”, – savo stilių Diana Rūta vadina romantišku. Medžiagas ji pagražina „Swarovski” kristalais, akmenukais, perlais ar kitokiomis grožybėmis. – “Vienam reikia ramaus ir santūraus, kitam – provokuojančio stiliaus. Tačiau visi nori išskirtinumo.”
Christian Lacroix, Tamara de Lempicka, Vivienne Westwood darbus mėgstanti moteris ypač žavisi pastarąja britų dizainere: „Aš neturiu tiek daug drąsos, šmaikštumo ir maištingumo, kiek turi ji.”
Dizainerei smagiausia, kai auksinius papuošalus nešiojantis klientas užsimano avangardo: apyrankės iš juostelių ir gumyčių.

Ką labiausiai ji mėgsta kurti? D. R. Stankevičienė šypteli: „Kažką sukurti tarsi iš nieko. Išnaudoju net tradicinius skiautinius arba, pavyzdžiui, aksesuarą sukuriu prie rankinuko. Svarbiausia – idėja.”
Diana Rūta prisimena savo „Swarovski” kristalais puoštą 50 vakarinių šlepečių kolekciją. Tuomet kūrė tarsi sau, todėl šlepečių kaina buvo simbolinė – 60-70 litų. Tiesa, brangiausios kolekcijos šlepetės išsiuvinėtos perliukais bei rankomis suktomis rožytėmis kainavo 150 litų: „Visos šlepetės turėjo vardus ir net savo nuotaikas.”

2000 litų – pilkam audiniui

„Niekada nepamirštu savo klientų, – tikina dizainerė. – Kartais sustoju sankryžoje, paskambinu darbuotojoms ir sakau: kilo idėja, darysime taip ir taip.”

Brangiausia sukurta bižuterija? „Swarovski” kristalais dekoruoti karoliai, kainavę apie 800 litų. Deimantų ir aukso ji nenaudoja – tai juvelyro darbas.

Kūrinio kainą gali lemti idėja, precizika, rankų darbas. D. R. Stankevičienė apsidžiaugia, kai paskambina pažįstami, klausdami, ar ne ji vieno ar kito darbo autorė: „Malonu, kai jaučia ir atpažįsta mano stilių.”

Pilkos spalvos nemėgstanti moteris juokiasi, kad neseniai už 2000 litų nusipirko pilkų audinių. Po Šaulio ženklu gimusi moteris dievina turkį bei violetinę spalvą.

Batsiuvys be batų, dizainerė be savo kurtos bižuterijos? Neseniai taip ir buvo, nusijuokė D. R. Stankevičienė. Svarbiausia jai realizuoti idėją, todėl neretai parduoda ir sau sukurtus kūrinius. Tačiau pastaruoju metu ji ėmė mylėti ir save: „Dabar patenku į savo klienčių sąrašą.”

Valentino dienos dovana

Kam reikalingi aksesuarai? Jie gali padėti atgimti drabužiui, pasijusti išskirtiniam, įsitikinusi moteris. Vienas aksesuaras juodu ar pilku drabužiu vakarėlyje vilkinčią moterį gali smarkiai pakeisti.
Savo vyrui D. R. Stankevičienė dar nesukūrė jokių papuošalų ir drabužių. Jis, šypteli dizainerė, ūkininkas, kitoks ir jo gyvenimo būdas.

Bet po akimirkos Diana Rūta prisipažino, kad šv. Valentino dienos proga savo antrajai pusei kartą įteikė dovaną. Tai – subtiliai apnuogintos pačios dizainerės nuotrauka, atspausta ant šilko, išsiuvinėta karoliukais ir apjuosta drauge praleistus metus simbolizuojančiais vyšnių kauliukais.
Ar mylimajam patiko? Taip, šypteli Diana Rūta. Tiesa, dovana dar laukia savo vietos, todėl kol kas vyras ją laiko paslėpęs.

Daugiau »

Scroll to Top