Konsultacijos tel. +370 652 95969

Suknelė – galingas moters ginklas

Mano metai 2017. Mada 2017. Eglė Leonovienė

Nekalbėsime apie karus ar nusikaltimus – naršysime po spintą ir ieškosime suknelių.

Pasak dizainerės Dianos Rūtos Stankevičienės, suknelė – labai galingas moterų ginklas, kuriuo, deja, reta kuri moka išmintingai naudotis.

Informacija apie moterį

„Kelnės, švarkai, marškiniai ir net sijonai – beveik visais drabužiais dalijamės su vyrais, o štai suknelės vyrai iš mūsų niekada neatims.

Ji – moteriškumo simbolis, todėl turėtų būti prisiekusių feminisčių apdaras. Teko skaityti paskaitą politikėms, kurios vienu balsu tikino, kad Seime suknelė netinkama – reikia kitokio įvaizdžio. Jos neįvertina suknelės galios!

Pasipuošusios dailia suknute, priderinusios aksesuarus būsite žavios ir nepakartojamos, pakerėsite vyrus ir jie bus gerokai sukalbamesni.

Vilkinčioms suknelę moterims atsiranda didesnės galimybės laimėti dažnai nelygioje kovoje“, – juokiasi dizainerė.

Suknelė - galingas moters ginklas. dizainerė Diana Rūta Stankevičienė
Suknelė - galingas moters ginklas. dizainerė Diana Rūta Stankevičienė

Ar pastebėjote, kaip jaučiatės vilkėdamos suknutę?

Ja pasipuošus akimirksniu pasikeičia elgesys, laikysena, judesiai, sėdėsena ir net kalbos maniera.

Nori nenori išsitraukiate aukštakulnius, išsirenkate dailią rankinę, papuošalus. Suknelė paskleidžia kitokią informaciją apie moterį: iš dalykiškos, griežtos, pavargusios ji virsta patrauklia, elegantiška, romantiška, seksualia…

Dizainerė pastebi, kad tvirto, valingo charakterio sutuoktinius turinčios moterys noriai puošiasi suknelėmis, o štai moterų, kurias gyvenimas privertė būti stiprias, sugebančias išlaikyti ne tik keturias namų kertes, bet dar ir vyrą, garderobe viešpatauja santūrių spalvų vyriško stiliaus drabužiai.

Daugelis moterų renkasi kostiumėlius, tačiau jie, pasak D. R. Stankevičienės, buvo sukurti kaip darbo drabužis, todėl ir dabar labiau dera dalykinėje, oficialioje aplinkoje, biure.

Suknelė - galingas moters ginklas. dizainerė Diana Rūta Stankevičienė

Aprangos kodo kalba

Formalusis White Tie.

Suknelė be rankovių, ilga (net su šleifu) ir su dekoltė. Taip pat tam tikromis progomis tiks pūstos suknelės: jos gali būti ir trumpos, ir ilgos iki žemės, primenančios vestuvines sukneles. Šis aprangos kodas nepaklūsta naujoms mados tendencijoms, todėl tikslingiausia rinktis klasikinį stilių.

Pusiau formalus Black Tie.

Moteris turi rinktis ilgą, blauzdas, kulkšnis ar žemę siekiančią suknelę. Šis aprangos kodas skiriasi nuo White Tie tuo, kad leidžiama neriboti suknelės spalvos.

Neformalus Cocktail Dress.

Berankovė ir gana atvira kokteilinė suknelė. Ji dažniausiai būna neilga – nuo 2 cm aukščiau kelių ir iki 2 cm žemiau kelių. Standartiškai vieno tono ir kukli, tačiau, nelygu renginys, gali būti ir marga.

5 „NE!“

NESIŽAVĖKITE PERNELYG SEKSUALIOMIS SUKNELĖMIS.

Atminkite, norint atrodyti seksualiai galioja auksinė taisyklė – visko su saiku! Antraip rizikuojate atrodyti ne patraukliai, o vulgariai. Vulgarumas – pats didžiausias mados priešas.

NEVILKĖKITE PERNELYG ANKŠTŲ IR PER DIDELIŲ SUKNELIŲ.

Nepamirškite, kad suknelė, kurią dėvėjo liesa manekenė ant podiumo, jums toli gražu ne taip atrodys. O jeigu manote, kad per dideliais drabužiais paslėpsite apvalumus, esate neteisios.

NESUKLYSKITE RINKDAMOSI STILIŲ.

Jei jūsų dukra susižavėjo disko stiliumi, tai nereiškia, kad ir jūs galite „atsijauninti“ blizgia rožine suknele ar švytuoti odiniu sijonėliu aptemptomis šlaunimis.

NEPASIKLIAUKITE DRAUGIŲ PATARIMAIS.

Jūsų patarėjas gali būti tik įgimtas harmonijos jausmas arba profesionalas.

NESIMĖGAUKITE IŠDAVIKIŠKAIS RAŠTAIS.

Tinkamai parinkti raštai ir spalvos gali pridėti ar numesti keletą kilogramų, todėl renkantis marginto audinio drabužius atkreipkite dėmesį į savo sudėjimą. 

Suknelė - galingas moters ginklas. dizainerė Diana Rūta Stankevičienė

Suknelės tinka visoms!

Ant mados podiumo viešpatauja visi žinomi stiliai: klasikinis, romantinis, sportinis, etninis, militaristinis, marinistinis…

Vieni dizaineriai siūlo išplatintais pečiais, rauktomis rankovėmis, žemę siekiančias sukneles, kiti siūlo uždėti joms antpečius, prisiūti dideles kišenes, suveržti plačiais diržais ir patrumpinti iki pusės šlaunų.

Šalia jų ant podiumo šmėžuoja tiesaus kirpimo suknelės, primenančios maišus, su asimetrine kaklo iškirpte, vienu ar abiem apnuogintais pečiais, puoštos ispaniško stiliaus raukiniais…

 Galva gali susisukti – kokią pasirinkti? Bet kurio stiliaus suknelė gali būti daili, jei ji tinka, tikina dizainerė.

Būtent todėl renkantis apdarą reikia atkreipti dėmesį į savo kūno sudėjimą.

Lengviausia moterims, kurių figūra X formos – joms dera viskas, tiesa, kartais tenka pakoreguoti ilgį ir proporcijas. Visų kitų figūros tipų moterims dizainerė pataria atrasti arba dirbtinai sukurti liemens liniją: nesvarbu, ar ji bus aukščiau (ampyro stilius), ar kiek žemiau, nei įprastai.

Stambios moterys neturėtų siūdintis „maišų“ – taip savo apkūnumo nepaslėps: iš tiesų daugelio jų figūros dailios, tad gali pabrėžti ne tik liemenį, suknelės ilgį orientuoti vos žemiau kelių, bet ir atidengti krūtinę.

„Tik jokiu būdu nesirinkite siaurų petnešėlių: geriausias variantas – plačios tarsi mini rankovėlės petnešos“, – įspėja specialistė.

Suknelė - galingas moters ginklas. dizainerė Diana Rūta Stankevičienė

Tos, kurios neatsigina kompleksų arba vertina praktiškumą, gali siūdintis suknutės ir švarko duetą. Švarkelis daugeliu atvejų pravers vėsiu oru, nereikės sukti galvos ieškant šalio ar skraistės, pridengs suglebusius rankų raumenis, paslėps figūros trūkumus.

Šiuo atveju labai svarbu išlaikyti reikiamas švarko ir suknelės proporcijas – drabužiai neturėtų figūros dalyti į tris vienodas dalis: idealu, jei prie trumpo švarkelio bus ilgesnė suknutė, prie trumpos suknelės derės kiek ilgesnis švarkelis.

Priklausomai nuo pasirinkto stiliaus skiriasi ir audinių faktūra, spalvinė gama, piešinys.

Dizainerė D. R. Stankevičienė išskiria dvi spalvų linijas: ryškios (žalia, violetinė, geltona, oranžinė, raudona, vandenyno mėlio ir kt.) ir visos natūralios žemės spalvos.

Tik nuo pačios moters priklauso, ką ji pasirinks, mat apdaro spalva, marginimo raštas turi atspindėti jos charakterį: vienos dievina žirnelius, kitos – gyvūnų kailio raštus, trečioms suknelė be gėlių – ne suknelė.

Nebijokite eksperimentuoti!

Prisiminkite drąsias improvizacijas virtuvėje ir pabandykite sumaišyti žemės pastelę su ryškių, rėkiančių spalvų piešiniu. Suknutę papuoš ir originalios apdailos detalės, kurias, jei tik šį tą išmanote rankdarbiuose, galite sukurti pačios. Ne mažiau svarbūs ir aksesuarai: kaklo papuošalai, auskarai, diržai.

Scroll to Top