Konsultacijos tel. +370 652 95969

Suknelė netipiškai figūrai

2006 m. balandžio 04 d., Daiva Valevičienė („Kauno diena“)

moters-pasaulis-dizainere-diana-ruta-stankeviciene (2)

Sezono koziriai – moteriškumas ir spalvingumas, nepaisant gamtos duotų netobulumų

Sukurti drabužių kolekciją tobulų formų moteriai yra lengviau. Tačiau standartinių duomenų ponios dažnai perka gatavus drabužius. Drabužių dizainerių salonuose savo garderobą dažniausiai atnaujina itin reiklios moterys, kurioms visiškai nepriimtina mintis apie serijinę gamybą, ir tos, kurios nenori vilkėti nuobodžių didelių dydžių drabužių. Nestandartinės figūros moterys irgi nori atrodyti gražiai, net labai gražiai.

Dizainerė žino geriau

Drabužių dizainerės Dianos Rūtos Stankevičienės klientės tiki stebuklinga jos sukurtų drabužių galia. “Einu per Vilniaus senamiestį su Dianos siūtu sijonu ir sugeriu žvilgsnius, arba prieš vakarėlį papildau savo aprangą vienintele detale ir visi netenka žado”, – pasakoja restorano “Dalia” direktorė Jolita Žinevičienė.

Atvykti į Kauną, mėgstamos dizainerės salono atidarymą, jai nesutrukdė ir ramentai – moteris pateko į autoavariją grįždama iš kalnų, kuriuose slidinėjo. Jolita dažnai tik išsirenka medžiagą ir atvažiuoja pasimatuoti baigiamo siuvinio. Kitos klientės rizikuoja dar labiau – skambina telefonu, sako, kokios spalvos ir kokio stiliaus drabužio norėtų ir net neabejoja, kad joms patiks.

Drauge su Jolita iš Vilniaus atvykusi Vida Fatėnienė mielai sukasi studijos viduryje demonstruodama iš aštuonių metrų šilko pasiūtą sijoną. Sako, kad jis tinka bet kokia proga, tereikia pakeisti palaidinukę ar švarkelį. Milda Reklaitienė prisipažįsta, kad susirengusi pas Dianą naujų siuvinių, pasiima laisvą dieną ir atvažiuoja į Kauną jos maloniai praleisti.

“Aš jau aštuonerius metus nebeperku nieko gatavo, viskas Dianos modeliuota”, – sako Rūta Varnagirienė. Aptakių formų moteris jau išmoko dėvėti ne ją slepiančius, o dėmesį atkreipiančius drabužius.

Mielai savo mini sijonėlį demonstruoja ir “Auskrynės” savininkė Joana Praškevičienė. “Joana dažniausiai sijonui teturi vos 40 centimetrų audinio”, – juokiasi dizainerė, nuolat sukanti galvą, kaip siuvinį bent kiek pailginti. “Lieka nenupirkti tik visai maži gabalėliai, nejaugi juos mesi, kai galima ką nors sau pasisiūti”, – paaiškina audinių parduotuvių savininkė.

Sezono štrichai

Diana Rūta Stankevičienė sako, kad šį sezoną bus madingos juoda, raudona ir ypač balta spalvos. Taip pat drąsiai galima rinktis visas pastelines spalvas. Subtilus šio sezono derinys – lašišos ar koralų su visais pilkos spalvos atspalviais. Energingos ir veiklios moterys, dizainerės nuomone, renkasi pačių ryškiausių ir žaismingiausių spalvų paletę: raudoną, oranžinę, geltoną, žalią, mėlyną, violetinę ir visus jų atspalvius.

Madingiausi audiniai – šilkas, šifonas, batistas, brokatas, atlasas, grubus linas, plona medvilnė, nėriniai ir visi ažūriniai, gausiai siuvinėti audiniai.

Madingas marginimas – gėlės ir kiti augaliniai motyvai, grafinės linijos. Madinga viename drabužyje derinti kelis skirtingus savo faktūra, atspalviu ir net spalva audinius. Ypač vertinami prabangūs, kokybiški audiniai.

Visada madinga klasika, šalia eina romantinis, kantri, sportinis, populiarumo įgyja militaristinis (jūreiviškas) bei safari stiliai.

“Jei moteris šį sezoną nori būti madinga, jai būtina turėti suknelę. Ypač madingos romantiškos (daugiasluoksnės, plonų audinių, perregimos, lengvos) ir retro (grįžimas į 60-uosius metus, A formos, minimaliai dekoruotos, trumpos). Būtina akcentuoti liemenį. Jį galima paryškinti plonu kaspinėliu ir plačiu korsažiniu diržu. Kelnių mylėtojoms vasarai siūlomi mini šortai, galifė kelnės. Populiarūs klasikiniai balti marškinėliai, puošti įvairiomis dekoro detalėmis: nėrinėliais, kaspinais, raukiniais, pačiomis įvairiausiomis siuvinėjimo technikomis, pradedant virvelės dygsneliu, aplikacija, baigiant siuvinėjimu karoliukais, blizgiais žvyneliais”, – sako dizainerė.

Šį sezoną būtina akcentuoti moteriškumą. Menas dailiai apsirengti – paslėpti trūkumus ir išryškinti, pabrėžti tai, kas yra gražu.

Gudrūs manevrai

Kita kaunietė dizainerė Liubovė Čaplikienė sako, kad daug kas priklauso nuo moters drąsos. Kai kurios apkūnesnės, bet drąsesnės klientės nebijo ryškesnių spalvų ar išraiškingų detalių. Jos atrodo įdomiau bei gražiau nei tos, kurių figūra be priekaištų.

“Universali priemonė, padedanti paslėpti problemines zonas, yra nukreipti nuo jų dėmesį akcentuojant kitą vietą. Pavyzdžiui, pilvuką galima užmaskuoti jo neišryškinant pernelyg įliemenuotu drabužiu ir patraukiant akį apnuogintais pečiais arba gilia dekolte”, – sako L.Čaplikienė. Žinoma, tokiu atveju diržo ar siuvinėjimų liemens zonoje reikia atsisakyti.

“Nereikia bijoti pačių madingiausių spalvų, tačiau galima rinktis pastelinį jų atspalvį, madingas gėlių raštas taip pat gali būti smulkesnis”, – pataria dizainerė.

Daugiau »

Scroll to Top