Konsultacijos tel. +370 652 95969

„Saldi svajonė“ 2003m.

Daugeliui rugsėjis asocijuojasi su ruda spalva. Ir ne tik todėl kad šis mėnuo – rudens pradžia. Turbūt visų dabartinių mokinukių mamos artėjant rugsėjui norom ar nenorom prisimena ir savo rudas mokyklines uniformas. O visgi turėjo jos kažką tokio jaukiai žavaus, tiesa? Matyt, ši spalva joms parinkta buvo neatsitiktinai. Mat ruda – stabilumo, ramybės, susikaupimo ir jaukumo spalva. Nors kai kas jai prikiša ir konservatyvumą, nuobodumą. Be abejo, gali būti ir šitaip.

Vien tik ruda arba ruda su juoda ir balta (kaip buvo mūsų mokyklinėse uniformose) tikrai atrodo griežtokai ir konservatyviai. Ir tinka nebent pernelyg kunkuliuojančiam mergiočių temperamentui tramdyti (ką gi, taip pat nebloga funkcija…). Ir visgi, jei po žaižaruojančio vasaros spalvų šėlsmo norisi ko nors jaukaus ir ramaus, drąsiai rinkitės rudų tonų drabužius. Ir puoškite taip savo jaunąsias paneles. Nes dar vienas mitas – esą ši spalva tinka tik vyresnėms arba tik rimtiems, dalykiniams drabužiams. Nieko panašaus! Kokią nuotaiką sukurs ši spalva, labiausiai priklauso nuo to, su kuo ir kaip ji derinama, kokie jos atspalviai parenkami. Jų gausybė – nuo švelnios kreminės iki sodrios juodojo šokolado spalvos. Ar pastebėjote: daugelis „skanių“ spalvų – vienokie ar kitokie rudos atspalviai?

O šokolado spalva padeda sukurti šventišką ir saldžiai jaukią nuotaiką ne blogiau nei tikras šokoladas. Įdomiausia tai, jog „desertinis“ principas tinka ir parenkant drabužio spalvas. Derinkite tai, ką derintumėte deserte: vanilinių ledų gelsvumą, persiko rausvumą, kakavinio pudingo rusvumą… Pasitelkus fantaziją, kiekvienam modeliui galima sugalvoti pavadinimą: „Juodasis šokoladas“, „Šokoladinis triufeliukas“, „Plakta grietinėlė su karštu šokoladu“…

Jauku ir iškilminga, žaisminga ir romantiška… Be abejo, tokiems drabužiams tiks prabangūs audiniai: atlasas, šifonas, organza, tafta, šilkas, gipiūras, aksomas. Ir visa saldžių, „šokoladinių spalvų“ gama: nuo švelnios vanilės ar plaktos grietinėlės iki juodojo šokolado ar riešuto rudumo.

Ir kas po šito galėtų pasakyti, kad ruda yra nuobodi ar nešventiška? Gal kiek nostalgiška, svajinga, rami, tačiau kaip tik tokia, kokios turbūt ir norisi pasitinkant rudenį…


Scroll to Top