Konsultacijos tel. +370 652 95969

„Papūgų maištas“ 2003m.

Kiekvienos moters gyvenime tarp mažos mielos princesės ir jaunos žavios panelės amžiaus yra toks nedėkingas ir sudėtingas tarpsnis, vadinamas paauglyste. Miela mergyte būti jau nesinori, o panele – dar neišeina… Tas „bjauriojo ančiuko“ amžius sunkus dar ir tuo, kad be galo norisi puoštis, būti gražiai, o figūra lyg tyčia – nei šiokia, nei tokia. Ir dar (vėl – lyg tyčia!) daugelis dizainerių kuria drabužius suaugusioms moterims. Arba vaikams. O paauglėms belieka eksperimentuoti ir pasikliauti savo pačių ar savo draugių skoniu. Na argi tarsiesi su mama, kai norisi maištauti prieš visą suaugusiųjų pasaulį, griauti stereotipus, laužyti taisykles ir tabu? Net jei taip maištaudama ir atrodysi kaip papūga… Įdomu tai, kad šios vasaros mada yra ypač palanki visoms „maištaujančioms papūgoms“. Nors paauglių drabužiuose vyrauja tos pačios tendencijos kaip ir suaugusiųjų madoje, visgi ji yra kiek kitokia, išskirtinė.

Būtent paauglėms ir skirta nauja dizainerės Dianos Rūtos Stankevičienės kolekcija „Papūgų maištas“.

Kolekcijoje dominuoja madingiausios šio sezono spalvos: salotinė, oranžinė, ciklameno, geltona ir t.t. O tokiam spalvų fontanui neišvengiamai reikia laisvės: lengvų, plazdančių medžiagų, laisvų siluetų, lengvai apgaubiančių figūrą, bet pernelyg jos neišryškinančių. Kaip tik tai, kas tinka greitai ir anaiptol ne visada proporcingai tįstančioms paauglėms… Medžiagos naudojamos pačios įvairiausios: šilkas, šifonas, organza, medvilnė, batistas, atlasas, gipiūras, linas… Ir, žinoma, daug įdomių ir kuo netikėtesnių detalių: žvynelių, plunksnų, raištelių, kaspinėlių ir t.t. Svarbus ir madingas akcentas – užtrauktukai. Jie ne slepiami, o priešingai – akcentuojami, parenkami kontrastingos spalvos ar prisiuvami drabužio viršuje. Šį sezoną užtrauktukais puošiamos net vakarinės suknelės. Ką bekalbėti apie jaunimui skirtus drabužius. Juo labiau, kad tai ne tik linksma, žaisminga, bet ir funkcionalu, patogu.

Tačiau bene svarbiausias, smagiausias ir paaugliškiausias dalykas šios vasaros madoje (o ir šioje kolekcijoje) – teisė derinti bet ką su bet kuo. Išdykauti, šėlioti, maištauti, laužyti visas tradicijas ir tabu. Romantiški raukiniai, volanai, gipiūras derinami su sportinio stiliaus detalėmis: skaičiais, kanteliais, juostelėmis. Gėlių ar žirnelių raštai, aplikacijos, didžiulės lengvo audinio gėlės įdomiai atrodo greta sportinio stiliaus batelių. Toks stilių maišymas turi ir gana netikėtą privalumą. Vien pakeitus avalynę galima nesunkiai pakeisti visą bendrą aprangos nuotaiką. Tas pats drabužis, dėvimas su sportbačiais, atrodys kaip sportinio stiliaus su romantiškais elementais, o apsimovus elegantiškus batelius ar basutes – kaip romantiškas drabužis su sportinėmis detalėmis. Beveik neįmanoma apsirikti: kuo keisčiau, netikėčiau, maištingiau, tuo madingiau!

 


Scroll to Top